• 044 500 330

Vijesti

Zimske praznike neki su učenici odlučili provesti u stjecanju novih znanja i vještina. Tehnička škola Sisak i ove godine, uz potporu Sisačko-moslavačke županije, tijekom zimskog odmora učenika, organizira 2. Cool School zimsku školu robotike i gaminga koja se održava u RCK-Tehničkoj školi Sisak. Sudjeluje 64 učenika osnovnih škola viših razreda iz Siska i okolice koje je danas posjetio zamjenik župana Mihael Jurić.

Veliki interes djece za zimsku školu robotike i gaminga

Zimske praznike neki su učenici odlučili provesti u stjecanju novih znanja i vještina. Tehnička škola Sisak i ove godine, uz potporu Sisačko-moslavačke županije, tijekom zimskog odmora učenika, organizira 2. Cool School zimsku školu robotike i gaminga koja se održava u RCK-Tehničkoj školi Sisak. Sudjeluje 64 učenika osnovnih škola viših razreda iz Siska i okolice koje je danas posjetio zamjenik župana Mihael Jurić.

Drugu godinu za redom, zajedno s Tehničkom školom Sisak, organiziramo zimsku školu robotike i gaminga što se pokazalo kao dobar program u kojem naši učenici tijekom zimskih praznika popunjavaju svoje slobodno vrijeme na kvalitetan način. Ponosni smo na naše programe za razvoj videoigara koje imamo u Tehničkoj školi Sisak, ali i Srednjoj školi Novska za što postoji veliki interes mladih. Siguran sam da će dio mladih ljudi koji su danas ovdje pokazati interes i za upisom u Tehničku školu Sisak. Cilj nam je da mladi ostanu na području naše županije“, istaknuo je Jurić.

Cilj ovakvih radionica je poticanje kreativnosti učenika, kritičko razmišljanje i razvoj praktičnih i digitalnih vještina. Na ovaj način učenici se već u osnovnoj školi upoznaju s izradom videoigara i usmjeravaju u područje gaming industrije koja zadnjih godina bilježi najbrži i najveći rast.

Ravnatelj Tehničke škole Sisak Davor Malović naglasio je kako je ove godine bio izuzetno veliki interes za zimsku školu robotike i gaminga.

Ove godine je duplo veći interes u odnosu na prošlu godinu. Profesori naše škole rade rade s učenicima u grupama iz robotike i gaminga. U pet dana trajanja zimske škole, djeca će naučiti programirati robote i raditi jednostavnije kompjutorske igrice. Ovo je i način da djeci pokažemo vrijednu opremu koju imamo i ujedno poziv da svoje obrazovanje nastave u Tehničkoj školi Sisak“, rekao je Malović.

Tehnička škola Sisak postat će ove godine centar kompetentnosti u području računalstva i elektrotehnike što će omogućiti projekt Regionalni centar kompetentnosti u sklopu kojega se, sredstvima Europske unije, obnavlja zapušteni objekt nekadašnje vojarne u Lađarskoj ulici u Sisku. U tom će se prostoru nalaziti Tehnička škola Sisak i najmodernija oprema u Republici Hrvatskoj na kojoj će učenici stjecati svoja znanja što će im omogućiti prednost pri nastavku obrazovanja i zapošljavanju.

Zamjeniku župana Mihaelu Juriću u obilasku zimske škole gaminga i robotike pridružili su se i glavni tajnik Koordinacije županijskih savjeta mladih Marijo Rajič te članovi Savjeta mladih SMŽ koji su se danas u prostorijama Sisačko-moslavačke županije sastali sa zamjenikom župana, a razgovarali su o osnaživanju suradnje mladih i donositelja odluka u lokalnoj i područnoj samoupravi.

Kontaktirajte nas

telefon: 044/500-330

email:  

Elektronička kontaktna točka za službeno dopisivanje tijela državne i javne uprave:

 

eu flag
zpd